Bizden Biri: Atilla Güzel

Bizden Biri köşemizde Bu Hafta Profesyonel Aşçılık, Ocak 2017 Dönemi Öğrencisi Atilla Güzel var.
Blog

İskenderun’da doğdum büyüdüm. Zaten Hatay yemeklerinin içindeydim hep. Annemin çok başarılı bir humus tarifi vardır. Ona yardım etmem ile başladı aslında her şey. Annem ile babam çalıştığı için okuldan eve dönünce hep kendime bir şeyler hazırlardım.

 

İstanbul Üniversitesi Uzay Bilimleri bölümünü bitirdim. Okurken de hep evde yemek yapardım, arkadaşlarıma farklı bir şeyler denemeyi severdim. Aşçılık okumayı çok istiyordum sonra bir gün metroda giderken USLA’nın reklamını gördüm. Sonra USLA’ya gittim ve daha kapıdan girer girmez herkes beni çok samimi karşıladı. Tanışmak için okula geldiğimde gerçekten tüm sorularım, mesleğe dair merak ettiğim her şeyin cevabını aldım. 2.5 senedir bu meslekteyim ve bu kadar hızlı yükselmemin sebebi eğitimim boyunca şeflerimin bana çok şey katmasıdır. Şeflerle olan ilişkim mezun olduktan sonra da devam etti. Stajımı Ferahfeza’da yaptım. Daha sonra Keep It Simple Rotisserie’de 1,5 sene çalıştım. 4,5 aydır B Burger’de Executive Chef olarak çalışıyorum.

 

Aşçılık mesleğini yapmak isteyenlere önerim çok araştırmaları ve düzenli olmaları. Zaten reçeten varsa bir şekilde yaparsın ama aşçılık bundan daha da öte bir şey.