Bizden Biri: Hanzade Sarı

Bizden biri köşemizde bu hafta Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik bölümü Eylül 2017 öğrencisi Hanzade Sarı var.
Blog

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanitim bölümü mezunuyum. Her şey master eğitimim için San Francisco’ya taşınmamla başladı. Amerika’daki birçok yabancı ögrenci gibi okul dışında bende bir restaurantta calışmaya başladım. Glütensiz ürünler servis edilen mekanda pastane şefimin işi bırakmasıyla kendimi birden departman sorumlusu olarak çalışırken buldum.✌🏻

Hiçbir eğitimim olmadıgı halde hayatın bana sunduğu bu yeni kariyer planı aslında içimde var olan ama o ana kadar fark etmediğim gizli kalmış potansiyelimi keşfetmemi sagladı. Bu süreç zarfında Amerika’da glütensiz ürünler üstüne aldığım eğitimimi Türkiye’de Fransız pastacılığı ıle pekiştirmek istedim.


Uzun süren okul araştırmalarım sonucu beklentilerimi en iyi karsılayacak okulun USLA olduguna karar verdim. San Francisco’da olmama ve aradaki zaman farkına rağmen tüm sorularıma bıkmadan usanmadan cevap veren,her turlu kuşkumu ortadan kaldıran USLA, hayatımın iyikilerinden. 

 

Kapısından içeriye girer girmez beni sarıp sarmalayan ambiyansı,alanında birbirinden özel ve kıymetli şefleri, ögrencilerine sagladıkları imkanları,bünyesindeki personellerin ilgisi sektörde USLA’yı acık ara one çıkarıyor. Sadece aldığınız eğitim boyunca değil staj süresi ve iş bulma sürecinde de USLA sizi asla yalnız bırakmıyor. Dolu dolu gecen 8 aylık eğitimim sonrası yine şeflerimin yönlendirmesi ile sektörün en özel pastanelerinden birinde çok keyifli ve verimli bir staj ve çalışma dönemi gecirdim. Şimdi ise canım şeflerimden öğrendiklerimi, hem eğitimim hem stajım hem de çalışma hayatım boyunca biriktirdiğim bilgi ve tecrübelerimi kendi mekanımda kendı misafirlerimle paylaşma zamanı.

Fransız pastacılığını temel alan ‘LA PETITE ALANYA’ USLA’nin ve bende emeği olan tüm şeflerimin eseri.