Bizden Biri- Hicran Ayçil

Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik, Ocak 2018 Dönemi
Blog

Üniversiteyi bitirdikten sonra kreatif reklam ajansında üç sene kadar çalıştım. Daha sonra kendimi sorgulamaya başladım ve yeni bir meslekte daha çok mutlu olacağıma karar verdim. Lise zamanlarından beri mutfağa, pastacılığa zaten hep ilgim vardı. Ancak yiyecek-içecek sektöründe eğitimsiz bir şekilde çalışmak istemedim. Hızlı bir şekilde nasıl yeni bir kariyere başlayabilirim diye düşündüğüm zamanlar USLA’nın outdoor reklamını gördüm. Görüşmeye geldim ve burada alacağım eğitim ile başarılı olabileceğime inandım. Ve iyi ki de USLA’yı tercih etmişim diyorum.

 

Eğitim sürecine gelirsek, açıkçası başlangıçta pek bir fikrim yoktu. Ama gerçekten her gün öğrendiğim ve uyguladığım teknikler ile mezun olurken çok iyi bir seviyeye geldim. Aynı zamanda çok keyifli bir eğitim dönemi geçirdim. Stajımı da USLA’da yaptım. Eğitim süresince belirli bir ders içeriği olduğu için pek dışına çıkamıyorsun ama staj yaparken şeflerimiz denemek istediğim hiçbir şeyi geri çevirmedi, farklı tarifler ve teknikler deneyip yaratıcılığımı geliştirdim. Bu yüzden iyi ki de USLA’da staj yapmışım!

 

Stajımı da bitirdikten sonra farklı yerlerde çalıştıktan sonra şimdi üç aydır Pate Patisserie’de çalışıyorum. Burası butik bir pastane, sürekli değişen ürünlerimiz var ve aynı zamanda catering hizmeti de veriyoruz. Gelecek hayallerimin arasında birkaç sene sonra yurtdışında çalışmak var.