Bizden Biri: İsmail Güneysu

Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik, Eylül 2017 Dönemi
Blog

10 sene ev tekstili üzerine kendi şirketimi yönettikten sonra ikinci bir kariyere yönelmek ve farklı şeyler üretmek istedim. İnternette geleceğin meslekleri üzerine bir araştırma yaptıktan sonra önüme farklı seçenekler çıktı ama ben yiyecek-içecek sektörünü seçmek istedim. Çünkü çocukluğumda evde sürekli pastacılık üzerine bir şeyler pişerdi ve bu benim hep ilgimi çekti.

 

Daha sonra bu konuda profesyonel eğitim alacağım okulları derinlemesine araştırdım ve USLA’nın Pastacılık ve Ekmekçilik şefi olan Soner Göksu ile tanıştım. Soner şef ile USLA hakkında konuştuktan sonra kayıt oldum. Ben zaten artisan ekmek üreteceğim butik bir yer açmak istiyordum. Bu doğrultuda USLA’da eğitimime başladım. Eğitimim boyunca profesyonel mutfağı ve mutfaktaki disiplini öğrendim. Şeflerimin eğitimimdeki yerinin çok büyük olduğunu söyleyebilirim. Bu anlamda USLA’daki eğitimimden çok memnun kaldım. Stajımı da dört ay boyunca USLA’da yaptım. Daha sonra mezun oldum ve Gökçe Ada’da bir otelin pastane şefi olarak çalıştım.

 

Şimdi Duende Maya’da çalışıyorum. Burada restoranlara ve kafelere ve ekşi maya, cupcake, hamburger ekmeği gibi gelen talepler üzerine ürün üretimi yapıyoruz. Yakın zamanda, Duende Maya olarak Kadıköy’de “ekmek üstü lezzetler” konsepti ile butik bir kafe açmak için çalışıyoruz.