Bizden Biri: Pelin Şenyürek

Bizden Biri köşemizde bu hafta Profesyonel Aşçılık, Ocak 2018 Öğrencisi Pelin Şenyürek var.
Blog

1994 yılında Adana’da doğdum. Çocukluğumdan beri yaşadığım çevrenin ve ailemin de büyük etkisiyle yemek yapmak ve yemek benim için büyük bir zevkti. Çukurova Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Mezun olduktan sonra İstanbul’a taşındım ve birkaç PR ajansında çalıştım.


Aklımın bir köşesinde kendi işletmemi açma hayalim vardı hep fakat henüz yolun çok başındaydım. İşin mutfağında olmam gerekiyordu; bunun için profesyonel bir eğitim almam gerektiğini düşündüm. Çevremde tanıdığım şefler vardı. Bu kararımı onlarla paylaştım ve bana mesleğin zorluklarından bahsettiler. Ancak mutfak o kadar dinamik bir yer ki, severek bu mesleği yapacağıma inanıyordum.

 

Daha sonra USLA ile görüştüm ve kafamdaki soru işaretlerine çok açıklayıcı yanıtlar aldim. USLA’da birebir ve öğretici eğitim veriliyor. Daha önce profesyonel anlamda hiçbir mutfak tecrübem olmadığı için sektöre girerken burası bana kendimi güvende hissettirdi.Eğitimimi tamamladıktan sonra stajımı Kruvasan İstanbul’da yaptım. Daha sonra bir süre Lokanta Kru’da çalıştım.

 

6 aydır Ahali Teşvikiye’de çalışıyorum.