Bizden Biri: Sena Tuğdem Koçarslan

Bizden Biri köşemizde bugün Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık, Eylül 2017 öğrencisi Sena Tuğdem Koçarslan var.
Blog

1994 yılında İstanbul’da doğdum. Gaziantep kökenli bir aileden geliyorum ve evde çok fazla yemek yapılırdı. Henüz 9 yaşındayken kendi yöresel yemeklerimizi yapmayı öğrenmiştim.  İstanbul Üniversitesi Ayakkabı Tasarımı bölümü mezunuyum. Üniversitede okurken bir yandan hem serviste, hem de mutfakta çalıştım. Her zaman mutfağa çok özel bir ilgim vardı.

 

 

 

Kendi mesleğimde uzun bir süre çalıştım ancak mesleğimi yapmak beni mutlu etmiyordu. Mesleki bir değişiklik yapmak için işimi bıraktım. Aşçılık okullarını araştırdım ve USLA ile yolum kesişti. 1 günde karar verip kayıt oldum. Eğitim alırken hem workshoplara hem de diğer etkinliklerde aktif olarak çalıştım. Aynı zamanda, bir pizzacıda işe başladım ve çeşitli deneyimler edindim. Gelecek planlarımın arasında aşçılığın yanı sıra pastacılığı da detaylı olarak öğrenmek ve yurt dışındaki lezzetleri yakından tadarak Dünya mutfaklarına daha da hâkim olmak var.

 

Şu an Boardwalk Restoranında Mutfak şefi olarak çalışıyorum. Size önerimi tek bir cümle ile özetlersem “Yaptığınız iş mecburiyetiniz olmasın.” Diyebilirim.