Bizden Biri: Tülin Kerekli

Bizden Biri köşemizde bu hafta Profesyonel Aşçılık, Eylül 2018 dönemi öğrencisi Tülin Kerekli var.
Blog

1992 yılında doğdum, İzmirliyim. Küçüklükten beri mutfağa ilgim vardı. Evde yalnız kaldığımda kendime bir şeyler hazırlardım. Liseyi bitirdikten sonra mutfakta çalışmaya başladım. Yaklaşık 7 sene İzmir’de çeşitli restoranlarda çalıştım.🍽

Ancak bir süre sonra kendimi daha çok geliştirmek istediğimi fark ettim. Belirli bir süre sonra üst segmente çıkmak istedim. Bu yüzden profesyonel bir eğitim almam gerekiyordu. 👍🏻USLA’yı zaten yaptığım araştırmalardan biliyordum. Yaklaşık 3 sene boyunca düşündüm taşındım ve İzmir’deki kurulu düzenimi ve kariyerimi bırakıp İstanbul’a taşındım. Eğitimim güzel geçti. Ben USLA’da eğitim alırken aynı zamanda başka bir yerde çalışıyordum. Daha sonra eğitimim bitti ve Voi Nişantaşı’nda staj yaptım. Şimdi Nişantaşı Voi’nin Mutfak Şefiyim.

Gelecekteki hayallerim arasında kesinlikle 3 yıl içinde yurt dışına çıkmak var. Küba, Hindistan ve İsveç özellikle gitmek istediğim ülkeler arasında. Daha sonra Amerika’ya gidip kendimi daha da geliştirip Tapas&Pub konseptinde kendi işletmemi açmak istiyorum.