İlham Verenler: Çağlar Çetinceviz

Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik, Haziran 2019 Öğrencisi
Blog

Süleyman Demirel Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik bölümü mezunuyum. Okulda eğitim alırken aslında mezun olduktan sonra ön büroda çalışmayı düşündüm. Antalya’da bir otelde stajımı yaptım, daha sonra İstanbul’a taşındım. İstanbul’da yaklaşık 2-2,5 sene otellerin ön büro departmanında bell boy ve resepsiyonist olarak çalıştım.

 

Daha sonra Türk Hava Yolları’nın catering şirketi olan DO&CO’da Flying Chef olarak çalışmaya başladım. Bu sayede aslında profesyonel olarak bu mesleği yapmak istediğime karar verdim ama pastacılık ve ekmekçiliğe daha ilgiliydim. 2 sene önce Macaristan’a taşındım. Orada bir restoranın pastane bölümünde çalışmaya başladım ve anladım ki bu işin eğitimini almam gerekiyor. Flying chef olarak çalışırken çok fazla ülkeyi gezme şansım oldu. Farklı yemek kültürlerini yerinde tanıdıkça bakış açım çok değişti. Aynı zamanda çikolata yapımına özellikle çikolata heykelciliğine meraklıyım. Bu benim en büyük hayalim.

 

USLA’dan mezun olduktan sonra Avrupa’da Fransa, İtalya gibi ülkelerde farklı restoranlarda çalışıp kendimi bu alanda geliştirmek ve daha sonra da kendi işletmemi açmak istiyorum.